Rekreacyjna gra w siatkówkę – co zabrać ze sobą do hali?

Rekreacyjna gra w siatkówkę to doskonały pomysł, który pozwoli nam zażyć aktywności fizycznej i poczuć ducha rywalizacji. Ale to także okazja, by spędzić miły i radosny czas z ludźmi, którzy tak jak my, kochają ten sport i lubią spotkać się, by bez zbędnego napięcia odreagować trudy dnia codziennego. Rekreacyjna gra to też szansa dla gorzej radzących sobie na parkiecie osób. Mogą one złapać bakcyla, chętniej przychodzić na wspólne granie i tym samym rozwijać swoje umiejętności. Co należy włożyć do torby i zabrać ze sobą do hali? Odpowiadamy!

Jakie ubranie? Stroje piłkarskie, siatkarskie, a może dres?

Podstawowym ubiorem każdego sportowca-amatora są krótkie spodenki oraz podkoszulek. Nie inaczej jest w przypadku rekreacyjnej gry w siatkówkę. Nie każdy będzie posiadał oryginalne siatkarskie trykoty – łatwiej zdobyć piłkarskie koszulki i spodenki treningowe. Równie dobrze gracze mogą nałożyć na siebie dresy – choć wtedy może im być zbyt ciepło już po kilku minutach gry – albo stroje do biegania. Tu jednak istnieje ryzyko, że mogą być one niekomfortowe ze względu na dokładne dopasowanie do ciała, co będzie ograniczało ruchy.

Wygodne i wysokie buty

Jeśli planujemy regularną grę w dłuższej perspektywie czasowej (raz albo dwa w tygodniu), wówczas dobrą inwestycją będą wygodne i wysokie buty. Podczas gry w siatkówkę, nawet wśród amatorów, stawy skokowe są bardzo narażone na kontuzje. Obuwie z usztywnieniem kostki powinno zmniejszyć ryzyko urazu. A nie oszukujmy się, wielu graczy, którzy przychodzą poodbijać piłkę dla zabawy, często zaniedbuje dobrą i intensywną rozgrzewkę, ryzykując swoim zdrowiem jeszcze bardziej.

Nakolanniki siatkarskie i ochraniacze na łokcie

Te dwie, a właściwie cztery rzeczy, również będą doskonałą inwestycją. Każdy, kto choć raz spróbował gry w siatkówkę wie, jak bolesnym momentem jest upadek na kolana lub łokcie. Nie tylko skutki upadków gracze mogą odczuwać jeszcze przez kilka dni po rozgrywce. Zdarty naskórek tych części ciała dzień i noc będzie dawał o sobie znać ostrym pieczeniem. Najlepsze nakolanniki siatkarskie to takie, które są dobrze obudowane. ZNajdziemy też podobne ochraniacze na łokcie, jednak często rezygnuje się z nich na rzecz specjalnych rękawków, które zapewniają graczom większą swobodę ruchu.

Piłkę

Wielu siatkarzy-amatorów zapomina o przedmiocie, którym będą rozgrywać mecz. Powodów jest wiele. Niektórzy po prostu jej nie mają, inni zapominają, jeszcze inni nie zabierają ze sobą w nadziei, że przyniesie ją ktoś inny. W efekcie często nie można rozpocząć rywalizacji, ponieważ właściciele hal nie zawsze udostępniają swoje własne piłki lub robią to za sporą opłatą.

Wodę lub napój izotoniczny

Podczas gry ważnym jest, aby na bieżąco uzupełniać płyny i mikroelementy, które tracimy podczas wysiłku fizycznego. Często zapisując się na siatkówkę przez różnego rodzaju grupy internetowe, spotykamy całkiem obce nam osoby. Dlatego ze względów higienicznych najlepiej mieć coś własnego do picia.

Odliczone pieniądze

Umawiając się na grę poprzez wspomniane grupy (najczęściej na Facebooku), od razu dostajemy informację, ile będziemy musieli zapłacić. Warto przygotować wcześniej odliczoną kwotę, aby osobie przyjmującej fakturę i dokonującej opłat zaoszczędzić problemów z wydawaniem reszty lub dokładaniem w przypadku braku drobnych pieniędzy.

Rate this post