Stroje siatkarskie. Jak wybrać najlepszy model?

Jak wybrać strój do siatkówki, by zawodnicy mogli w pełni wykorzystać swoje umiejętności i warunki fizyczne? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Stroje siatkarskie – najważniejsze cechy
  2. Stroje siatkarskie damskie – jak wybrać?
  3. Stroje siatkarskie męskie – co jest ważne?

Wynik meczu siatkówki zależy oczywiście od umiejętności i wytrenowania graczy. Na to, która drużyna zwycięży, wpływają jednak także – choć w dużo mniejszym stopniu – inne czynniki. Jednym z nich jest odzież, w której zawodnicy pojawiają się na parkiecie. Jej funkcjonalność w skrajnych sytuacjach może zadecydować o ostatecznym wyniku zmagań, bezpośrednio wpływając na morale i wolę walki zawodników. Warto więc dobrze przemyśleć wybór danej oferty i przeanalizować wszystkie wady i zalety, jakie mają koszulki treningowe i inne elementy siatkarskiej garderoby.

Stroje siatkarskie – najważniejsze cechy

Najważniejsza cecha, którą powinny posiadać spodenki siatkarskie i inne elementy stroju zawodników to z całą pewnością wygoda. Strój siatkarski w żadnym wypadku nie powinien krępować ciała – ma to przecież ogromny wpływ na skuteczność sportowców. Mecz siatkarski jest dla zawodników ogromnym wysiłkiem – a to wiąże się z wydzielaniem sporych ilości potu. Dlatego tak ważne jest to, by koszulki do siatkówki efektywnie odprowadzały wilgoć od ciała, zapewniając graczom maksymalny stopień komfortu oraz zapobiegając odparzeniom i minimalizując ryzyko powstawania przykrego zapachu. Dlatego wybierając stroje do siatkówki, należy koniecznie sprawdzić, z jakiego materiału zostały wykonane.

Stroje siatkarskie damskie – jak wybrać?

Stroje siatkarskie damskie znacznie różnią się od tych przeznaczonych dla mężczyzn. Podstawowa różnica to krój. Spodenki siatkarskie damskie są dużo krótsze od męskich i kończą się w górnej części uda. Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o damskie koszulki siatkarskie, które cechują się bardziej przylegającym do ciała krojem. Tak duża różnica między produktami dla kobiet, a tymi dla panów, wynika z odmiennej budowy ciała obu płci i konieczności zapewnienia zawodniczkom stuprocentowej swobody ruchów.

Stroje siatkarskie męskie – co jest ważne?

Stroje siatkarskie męskie są zaś dłuższe i luźniejsze od damskich, co zapewnia zawodnikom możliwość wykonania dowolnego ruchu. Warto jednak pamiętać, że elementy stroju siatkarskiego – zarówno dla pań, jak i panów – obejmują także takie elementy jak skarpety siatkarskie, bluzy dresowe niezastąpione podczas treningów ogólnorozwojowych czy nakolanniki siatkarskie – dla dzieci, kobiet oraz mężczyzn.

Rate this post