Najnowsze technologie w butach siatkarskich

Technologie butów siatkarskich mają duży wpływ na poziom gry, jej bezpieczeństwo oraz komfort siatkarzy. Pozwalają na szybszą reakcję, wyższe skoki oraz większą stabilność, szczególnie podczas dynamicznych ruchów.
Obuwie do siatkówki jest nieodłącznym elementem każdego siatkarza, które wspiera go podczas każdej gry, pozwalając na szybszy rozwój i lepsze wyniki podczas meczów.

Siatkówka to niezwykle dynamiczna dyscyplina sportowa. Na boisku gracz musi potrafić współpracować z innymi zawodnikami, ale dodatkowo powinien być szybki i zwinny. Na rynku sprzętu sportowego jest dostępnych mnóstwo butów, które sprawiają, że gra zawodnika jest łatwiejsza, bezpieczniejsza i sprawniejsza.

Jedną z czołowych marek z obuwiem do siatkówki jest Mizuno – japoński producent, który swoimi technologiami zostawia konkurencję w tyle.

Mizuno stara się zabezpieczyć stopę gracza, jak najlepiej i zminimalizować możliwość kontuzji.

Technologia Mizuno Wave

Podczas biegu, skoków i różnego typu manewrów na nasze ciało oddziałują różne siły i przeciążenia. Technologia Wave została stworzona po to aby równomiernie rozprowadzać ciężar ciała i zapewnić przez to amortyzację, stabilizację oraz komfort. Do tylnej części buta, pod piętą, została dodana dodatkowa płytka, której zadaniem jest rozprowadzanie siły uderzenia stopy o podłoże.

Dynamotion Groove

Przy sporcie tak dynamicznym jak siatkówka ważna jest stabilizacja i dobra przyczepność do powierzchni. W podeszwach butów, Mizuno stworzyło dodatkowe żłobienia na bocznych częściach podeszwy, które zapewniają większą przyczepność. Modele, które posiadają tę technologię to min.: Mizuno Wave Tornado X2 czy Wave Cyclone Speed, dostępne również w wersji z wyższą cholewką – MID.

Dura Shield

Podczas gry zawodnik wykonuje mnóstwo ruchów, aby chronić stopę przed niepotrzebnymi niedogodnościami, wprowadzono Dura Shield. Na samym przodzie buta znajduje się dodatkowa powłoka chroniąca palce oraz poprawiająca jego trwałość. Jednym z modeli posiadający ten system jest Mizuno Wave Bolt 7.

Szukasz nowego obuwia treningowego? Sprawdź artykuł „Polecane buty do siatkówki„!

Ap+

Chcemy aby obuwie sprzyjało naszej grze jak najlepiej, dlatego specjaliści Mizuno stworzyli Ap+. Jest to dodatkowa, lekka pianka w wyściółce buta, która poprawia komfort stóp. Dodatkowo zapewnia większą trwałość. Przykładowym modelem z Ap+ jest Mizuno Wave Hurricane 3.

U4icX

Aby sprawić jeszcze większy komfort zawodnikom, buty z technologią U4icX są lżejsze o 30% od wyżej wymienionej pianki Ap+. U4icX to składnik podeszwy, który pochłania drgania i amortyzuje stopę podczas gry. Tę niezwykle lekką podeszwę mają np. modele Mizuno Wave Luminous lub Wave Tornado X2.

AIRmesh

Podczas intensywnego treningu ważna jest wentylacja stopy. AIRmesh to specjalnie stworzona powłoka umożliwiająca oddychanie stopy zawodników. Przykładowym modelem z tą technologią jest Mizuno Thunder Blade.

Mizuno Intercool

To kolejny system wentylacji stopy. Jest on na całej długości podeszwy środkowej. Odprowadza on wilgoć oraz ciepło z wnętrza buta. System posiadają modele: Wave Lightning Z4 oraz Wave Tornado X2.

SR touch

SR Touch – jest to lekki materiał amortyzujący zastosowany w tylnej części buta, pochłaniający wstrząsy, a także pozwalający na utrzymanie płynnych ruchów. Model zaopatrzony w tą technologię to np. Mizuno Wave Bolt 7.

Dynamotion Fit

Komfort gracza, jest jedną z podstaw dobrej gry. System Dynamotion Fit zapewnia pełne dopasowanie butów do stóp za sprawą lekkiej i bezszwowej cholewki, która pracuje równocześnie z ruchami zawodnika. Przykładowym modelem jest Mizuno Wave Lightning Z4.

5/5 - (1 vote)