PlusLiga – zapowiedź sobotnich meczów!

W najbliższy weekend czekają nas kolejne ciekawe rywalizacje na boiskach PlusLigi. W dzisiejszej analizie omówimy 2 nadchodzące potyczki. W pierwszej z nich Skra Bełchatów podejmie we własnej hali Projekt Warszawa, a w drugiej niepokonana do tej pory Asseco Resovia zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Radom. Czy faworyci zdaniem zakładów bukmacherskich wygrają swoje spotkania?

Skra Bełchatów vs Projekt Warszawa

Przed rozpoczęciem tych rozgrywek Skra Bełchatów była wymieniana w gronie drużyn, które mogą powalczyć o mistrzostwo kraju, jednak raczej z 2 szeregu. Ekipa z Bełchatowa nie jest już tak mocna, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, kiedy regularnie walczyła o tytuł. Skra rozpoczęła obecne rozgrywki od 3 zwycięstw i 2 porażek. Aktualnie siatkarze tego zespołu plasują się dopiero na 4 miejscu w tabeli i mają w dorobku 10 wywalczonych oczek. Trzeba przyznać, że ten wynik mógł być lepszy, gdyby nie porażka w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością z Asseco Resovią. Przegrana po tie-breaku bez wątpienia boli, ponieważ Bełchatowianie mieli lepsze statystyki h2h z tym przeciwnikiem. Zakłady bukmacherskie spodziewały się jednak wyrównanego pojedynku i trzeba przyznać, że taki oglądaliśmy.

Kolejnym przeciwnikiem drużyny z Bełchatowa będzie Projekt Warszawa. Zakłady bukmacherskie wskazują, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest ekipa gospodarzy. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Skry byłby tutaj ogromnym zaskoczeniem.

Projekt Warszawa przystąpi do tej rywalizacji po słabym początku obecnego sezonu. Siatkarze ze stolicy mają na swoim koncie 2 zwycięstwa, a także 3 porażki. Łatwo jednak zauważyć, że zdecydowanie lepiej radzili sobie oni we własnej hali. W delegacjach uzbierali za to komplet przegranych. Złą wiadomością dla kibiców tego zespołu jest to, że najbliższe spotkanie rozegrają w Bełchatowie. Czy uda im się przełamać serię porażek na wyjazdach? Analitycy zakładów bukmacherskich mają tutaj inne zdanie.

Projekt Warszawa po raz ostatni wygrał w Bełchatowie w 2021 roku. W związku z tym nie była to aż tak odległa historia. Trzeba jednak przyznać, że od tamtego momentu składy obu drużyn wyraźnie się zmieniły. Ogólnie statystyki meczów bezpośrednich wskazują, że Skra Bełchatów zwyciężyła w 3 z ostatnich 4 pojedynków. Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę spotkania towarzyskiego, które miało miejsce 16 września przed rozpoczęciem tego sezonu.

Skra Bełchatów - statystyki meczów

Skra Bełchatów – statystyki:

  • Skra Bełchatów w ostatnim meczu przegrała u siebie z Resovią.
  • Skra ma na swoim koncie 2 porażki w 5 meczach ligowych.
  • Bełchatowianie aktualnie plasują się na 4 miejscu w tabeli.
  • Skra do tej pory wywalczyła 10 ligowych punktów.

Kto wygra w oczach zakładów bukmacherskich?

Projekt Warszawa jest tutaj bezwzględnie skazywany na porażkę w następnej kolejce PlusLigi. Warto jednak podkreślić, że Skra Bełchatów w 2 ostatnich meczach domowych w naszej lidze, straciła przynajmniej jednego seta. Patrząc na statystyki z ostatnich spotkań pomiędzy tymi drużynami, widać, że Projekt z reguły potrafił wygrywać przynajmniej jednego seta. Wydaje mi się, że podobna sytuacja będzie miała miejsce w najbliższym spotkaniu. W ofercie zakładów bukmacherskich przykładowo na to spotkanie można podstawić, że zobaczymy przynajmniej 4 sety.

Czarni Radom vs Asseco Resovia

Siatkarze z Rzeszowa notują znakomity początek obecnego sezonu. Asseco Resovia ma na swoim koncie 5 kolejnych zwycięstw. W ostatniej kolejce Sovia wygrała na wyjeździe ze Skrą Bełchatów w hitowej rywalizacji. Aktualnie ta drużyna plasuje się na 2 miejscu z dorobkiem 14 punktów. Jedyne oczko stracili w ostatniej rywalizacji, ponieważ musieli rozegrać tie-break. Ogólnie patrząc jednak Resovia do tej pory straciła tylko 3 sety. Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu będą nieobliczalni Czarni Radom.

Drużyna z Radomia rozpoczęła rozgrywki od 6 spotkań, w których wywalczyła zaledwie 6 punktów. Aktualnie Czarni plasują się na 11 pozycji w tabeli. Na swoim koncie mają 9 wygranych partii, a także 14 przegranych. Faworytem najbliższego spotkania w opinii zakładów bukmacherskich jest oczywiście ekipa przyjezdna. Czarni, przynajmniej na papierze nie mają zbyt wielu argumentów, aby pokonać faworyta. Praktycznie jedynym aspektem, który przemawia na korzyść tego zespołu, jest w teorii atut własnego boiska. W teorii, ponieważ Czarni do tej pory nie zanotowali żadnego zwycięstwa we własnej hali i dwukrotnie triumfowali na wyjazdach. Drużyna z Radomia przegrała 4 z ostatnich 5 meczów, więc bez wątpienia nie można powiedzieć, że znajduje się w dobrej formie. 

Jak układały się ostatnie mecze bezpośrednie pomiędzy tymi drużynami? W poprzednich 4 pojedynkach mogliśmy mówić o dominacji drużyny z Rzeszowa. Asseco Resovia aż 4 razy z rzędu pokonała tego przeciwnika, a w 3 przypadkach nie straciła nawet jednego seta. Rzeszowianie po raz ostatni musieli uznać wyższość ekipy z Radomia w 2020 roku. Ostatnie zwycięstwo Czarnych w meczach bezpośrednich z Asseco Resovię miało miejsce w 2020 roku przed własną publicznością. Była to jednak jedyna wygrana tego zespołu w poprzednich 7 pojedynkach. Pozostałe padły łupem Resovii.

Asseco Resovia - statystyki meczów

Asseco Resovia – statystyki:

  • Resovia jest aktualnym wiceliderem tabeli.
  • Siatkarze z Rzeszowa w ostatnim meczu wygrali na wyjeździe ze Skrą Bełchatów.
  • Asseco Resovia do tej pory straciła tylko 3 sety.
  • Zawodnicy z Rzeszowa mają na swoim koncie 14 wywalczonych punktów.
  • Tylko Jastrzębski Węgiel na ten moment może się pochwalić lepszym dorobkiem niż Resovia.

Faworyt spotkania

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest drużyna z Rzeszowa. Na podstawie proponowanych kursów można pokusić się o stwierdzenie, że zakłady bukmacherskie uznają Asseco Resovię za jednego z największych „pewniaków” w najbliższej serii gier.

Ciekawą propozycją w zakładach bukmacherskich online mogą być tutaj dokładne wyniki. Resovia od początku tego sezonu znajduje się w znakomitej formie, czego nie można powiedzieć o ekipie gospodarzy. Kurs z dokładnym wynikiem 0:3 w stronę gości jest opcją, która gwarantuje lepszy przelicznik, niż obstawianie, że Resovia po prostu wygra to spotkanie. Wiele jednak zależy od tego, z jakim nastawianiem do tego meczu przystąpią gospodarze. Rzeszowianie w 3 poprzednich pojedynkach nie stracili nawet jednego seta z tym przeciwnikiem.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Rate this post