Buty do siatkówki za kostkę

Każdy, kto trenuje siatkówkę wie doskonale, że wybór odpowiednich butów do siatkówki ma ogromne znaczenie. Wiedzą o tym również producenci obuwia, którzy wychodzą na przeciw potrzebom graczy oferując coraz to wytrzymalsze i elastyczne materiały oraz nowatorskie rozwiązania, które doskonale chronią stopę.

Jakie buty mamy do wyboru?

Choć wszystkie buty do siatkówki, które produkowane są przez znane i cenione marki zapewniają nam dobrą ochronę nieco się różnią.

Szczególnie widoczną różnicą jest ich fason. Do wyboru mamy bowiem zarówno buty niskie, kształtem przypominające zwykłe obuwie do biegów, jak i wysokie modele za kostkę. Te ostatnie stają się ostatnio coraz popularniejsze. Warto wiedzieć dlaczego.

buty za kostkę Asics

Co daje but za kostkę?

Obuwie do siatkówki za kostkę to doskonała ochrona stawu. Dzięki niemu znacznie zmniejsza się ryzyko odniesienia kontuzji, buty te bowiem usztywniają kostkę i sprawiają, że stopy są bardzo stabilne.

Wysokie buty do siatkówkiNa zdjęciu Asics Gel Volley Elite 3 MT

Jeśli wybierzemy obuwie, które wykonane zostało przez czołowych producentów możemy być pewni, że ochrona kostki w połączeniu z odpowiednim profilowaniem podeszwy zminimalizuje wszystkie wstrząsy i przeciążenia a gra będzie naprawdę komfortowa i bezpieczna dla zdrowia.

Czy taki but ma jakieś wady?

Jeszcze do niedawna wśród graczy pokutowała opinia, że buty za kostkę są niewygodne i negatywnie wpływają na dynamikę ruchów. To już na szczęście nieprawda.

Dzisiejsze obuwie siatkarskie, bez względu na jego fason wykonane jest z lekkich, elastycznych i wytrzymałych materiałów, które nie krępują ruchów gracza mimo, że zapewniają mu idealną ochronę.

buty za kostkę Mizuno

Podsumowując, buty za kostkę to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy Twoja gra jest intensywna, trenujesz często lub zdarzało Ci się już odnosić kontuzję.

To dodatkowa ochrona, która nie będzie przeszkodą w osiąganiu doskonałych wyników i czerpania przyjemności z gry. Wybierając dobre buty sprawiasz, że Twoje stopy są bezpieczne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej graczy, zarówno zawodowych, jak i amatorów wybiera takie właśnie obuwie.