Jakie powinny być buty do siatkówki?

Siatkówka, jak każdy inny sport wymaga odpowiedniego przygotowania się do jego uprawiania. Ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego obuwia, który zapewni nam komfort i bezpieczeństwo podczas rozgrywek.

Dlaczego odpowiednie buty siatkarskie są takie ważne?

Siatkówka to sport, w którym zawodnicy są bardzo aktywni. Bieganie, wyskoki, szybkie zmiany miejsca – to wszystko obciąża stawy i mięśnie stóp powodując ryzyko kontuzji. Dobrze dobrane buty to najprostszy sposób na to, by to ryzyko znacznie zminimalizować. Warto o tym pamiętać.

Postaw na najwyższą jakość.

Decydując się na wybór odpowiedniego obuwia do gry w siatkówkę warto postawić na najwyższą jakość materiałów i solidne wykonanie. Nie da się ukryć bowiem, że jest to sport, w którym nasze stopy są narażone na przeciążenia i kontuzje. Dlatego też wybierając buty zwróćmy uwagę na:

  • materiał z jakiego wykonana jest podeszwa – powinien być dość miękki i elastyczny by zapewnić stopie możliwość swobodnego poruszania się.
  • wnętrze buta – warto wybierać buty, które posiadają odpowiednie wyprofilowanie, dzięki temu zapewnią stopie odpowiednie ułożenie i zmniejszą ryzyko urazu. Doskonałym rozwiązaniem są buty, które posiadają żelową poduszkę – dzięki niej siły działające na nasze stopy są doskonale amortyzowane.

 

  • kształt obuwia – wybierajmy buty, które są w stanie zapewnić nam ochronę i dobre usztywnienie stawu skokowego. Dzięki temu znacznie zmniejszymy ryzyko urazu.

300_300_productGfx_ed36f558c89394086d1e7468efed8bd3

Gdzie szukać idealnych butów do siatkówki?

Istnieje wiele miejsc i firm, które oferują obuwie do siatkówki. Dbając o siebie i swój komfort warto jednak decydować się na produkty cieszące się naprawdę dobrą opinią. Są to buty takich marek jak Asisc czy Mizuno. To obuwie, które doceniane jest nawet przez doświadczonych graczy – możemy więc być pewni, że posłuży doskonale również nam.

Szeroką ofertę obuwia tych znanych i cenionych marek można znaleźć w http://elite.buty-asics-gel.pl/

5/5 - (1 vote)