Buty, które poprawiają wyskok.

Siatkówka to bardzo dynamiczny sport, który wymaga od zawodników wielu wysokich podskoków. Bez nich ciężko wyobrazić sobie uzyskanie dużej liczby punktów podczas meczu. Nic więc dziwnego, że gracze chętnie poszukują rozwiązań, które umożliwią im ich wykonanie. Warto je poznać.

Nowoczesne rozwiązania dla sportu.

W dzisiejszych czasach, kiedy wprowadzane są coraz to nowe rozwiązania technologiczne, również buty do siatkówki się zmieniają. Czołowi producenci poszukują optymalnego kształtu podeszwy, który nie tylko zamortyzuje wstrząsy na jakie narażony jest każdy siatkarz, ale również pozwoli na znacznie wyższe wyskoki.

Na zdjęciu Asics Gel Volley Elite 3

Materiały, które pomagają.

Ogromne znaczenie ma również materiał, z którego wykonana jest podeszwa buta do siatkówki. Poszukuje się rozwiązań, które będą jednocześnie elastyczne i miękkie, jak i trwałe, zapewniające odpowiednią przyczepność. Najczęściej wykorzystuje się różnego rodzaju masy kauczukowe. To one sprawiają właśnie, że wyskok w takich butach ma szansę być znacznie wyższy niż w zwykłym obuwiu sportowym.

wyskok2

 

Jakie buty wybrać?

Oczywistym jest, że podstawą udanego wyskoku jest trening mięśni nóg i odpowiednia kondycja. Nawet najlepsze buty nie zastąpią przecież umiejętności. Na szczęście mogą choć trochę pomóc i sprawić, że wyskoki staną się nieco wyższe i bardziej efektowne, a jednocześnie zwiększy się ich bezpieczeństwo. Takie możliwości posiada jednak jedynie najwyższej klasy obuwie. Warto więc decydować się na wyroby znanych i cenionych producentów.
Wśród czołowych producentów, na których produkty warto zwrócić uwagę znajdują się m.in firmy takie jak:

Mizuno.svg-

 

 

asics-logo

 

 

Macron-Logo

Są to marki, które słyną z najwyższej jakości nowoczesnego obuwia siatkarskiego. Decydując się na jeden z ich produktów każdy zawodnik może mieć pewność, że buty te nie tylko zamortyzują wstrząsy i zapewnią stopie odpowiednią ochronę, ale również poprawią znacznie wysokość wyskoku.
Nic więc dziwnego, że tak wiele osób korzysta z tych wygodnych, bezpiecznych butów.

Rate this post