Buty do siatkówki – wysokie czy niskie?

O tym, że odpowiednie obuwie do siatkówki ma ogromne znaczenie wie każdy, nawet początkujący gracz. To od tego, jakie buty wybierzemy zależy nasz komfort, przyjemność z gry oraz bezpieczeństwo naszych mięśni i stawów.

Wiadomo, że warto zdecydować się na buty wykonane przez znane i cenione marki, które słyną z najwyższej jakości. Problem jednak pojawia się często przy wyborze fasonu obuwia.

Niskie buty do siatkówki – rozwiązanie dla każdego

Niskie obuwie do siatkówki jest lekkie, dzięki czemu nie obciąża stopy. Bardzo często wybierane jest więc przez początkujących zawodników, którzy poszukują przede wszystkim komfortu.

Da się jednak zauważyć, że preferują je również profesjonaliści. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto gra okazjonalnie, nie ma na swoim koncie kontuzji i nie forsuje się podczas treningów.

Niskie buty również mogą zapewnić doskonała ochronę Twojej stopie o ile zdecydujesz się na model wykonany z najwyższej jakości materiałów i doskonale wyprofilowany.

Buty MizunoZobacz buty do siatkówki marki Mizuno

Wysokie obuwie za kostkę – ochrona jakiej potrzebujesz

Wysokie obuwie za kostkę wybierane jest często przez siatkarzy, którzy stawiają swoje zdrowie na pierwszym miejscu. Choć w przypadku początkujących graczy ich waga oraz kształt mogą wpływać nieco negatywnie na dynamikę ruchu, tak naprawdę buty te mają wiele zalet.

Przede wszystkim doskonale chronią przed urazami kostki usztywniając ją jak należy. Dobrze radzą sobie z amortyzacją wstrząsów i przeciążeń. Podobnie jak w przypadku butów niskich dzieje się tak jednak jedynie, gdy są obuwiem najwyższej jakości.

Wysokie buty do siatkówkiZobacz wysokie buty do siatkówki marki Asics

Co więc wybrać?

Tak naprawdę nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Zarówno niskie, jak i wysokie buty do siatki mają swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Wybierając obuwie warto więc zdać się na swoje odczucia oraz pomyśleć o częstotliwości treningów, pozycji jaką przyjmujemy na boisku oraz indywidualnych cechach takich jak wzrost, waga czy przebyte kontuzje.

Tylko wtedy mamy szansę wybrać buty, które zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo podczas treningów.

3.3/5 - (3 votes)