Jakie nakolanniki do siatkówki wybrać? Nasz ranking

Gra w siatkówkę niesie z sobą ryzyko upadków, urazów i kontuzji. Częstymi kłopotami, które dopadają siatkarzy i siatkarki, są problemy z kolanami. Rozwiązaniem są nakolanniki siatkarskie, regularnie widywane na parkietach. Przedstawiamy najpopularniejsze ochraniacze do siatkówki, które pomogą uniknąć siniaków i kontuzji.

Jaką funkcję pełnią nakolanniki do siatkówki?

Nakolanniki siatkarskie mają chronić kolana przed stłuczeniami i otarciami. Są stosowane zwłaszcza przez zawodników i zawodniczki, którzy często przyjmują zagrywkę i wykonują najwięcej padów w obronie sprzyjających urazom. Prawidłowo dobrane nakolanniki do siatkówki powinny również pomagać w stabilizacji stawu kolanowego, co zmniejsza ryzyko kontuzji.

Jakie nakolanniki do siatkówki wybrać?

Tak samo jak komplety sportowe, siatkarskie, stroje piłkarskie, ochraniacze do siatkówki są dziś produkowane przez wiele firm. Jedne specjalizują się w projektowaniu elementów siatkarskiego stroju, inne działają na trochę szerszym rynku. Ich produkty różnią się od siebie kolorem, budową oraz rodzajem ochrony zastosowanej dla kolan zawodników.

Asics Gel Kneepad

To nakolanniki wyprodukowane przez uznanego producenta akcesoriów do siatkówki. Wyróżniają się żelową wkładką, która amortyzuje staw kolanowy oraz rzepkę. Są elastyczne i mocno przywierają do skóry, nie ma więc ryzyka, że w czasie gry się osuną. Nakolanniki Asics Gel Kneepad zostały też nisko wyprofilowane, dzięki czemu skóra może oddychać, co neutralizuje przykre zapachy. To profesjonalny sprzęt używany przez zawodowych siatkarzy.

Spokey Mellow

Ochraniacze do siatkówki Spokey Mellow wyróżniają się dużą elastycznością i dobrym dopasowaniem do kształtu nogi. Wybór ułatwia fakt, że produkt ten jest dostępny w wielu rozmiarach. Kolano zabezpiecza gruba warstwa pianki. Ochraniacze Spokey Mellow są dostępne w mniej standardowych wersjach kolorystycznych – na rynku znajdziemy modele niebieskie czy czerwone. Te nakolanniki są dedykowane amatorom i osobom rekreacyjnie grającym w siatkówkę.

Mizuno Team Kneepad

Nakolanniki do siatkówki produkują również Japończycy. Produkt firmy Mizuno ma gwarantować połączenie dobrej ochrony i swobodnych ruchów nóg. Kolano chroni warstwa złożona z pięciu paneli. Nakolanniki są dostępne w trzech rozmiarach. Mizuno Team Kneepad nadadzą się nie tylko dla siatkarzy, ale również zawodników uprawiających inne sporty halowe.

Evolution Professional

Produkt wyróżniający się niską ceną, ale też dobrą jakością wykonania. Kolano jest zabezpieczane przez ochraniacz wypełniony gąbką. Nakolanniki są wykonane z przyjemnych dla skóry materiałów, noga w nich może być jednak nieco narażona na przegrzanie.

3.6/5 - (8 votes)