Jak obstawiać siatkówkę?

Wśród kibiców siatkarskich nie brakuje typerów, którzy każdego tygodnia próbują ograć bukmachera. Jak to jednak zrobić? Jak obstawiać siatkówkę, w taki sposób, aby gra przynosiła regularne profity?

Jakie są podstawowe rodzaje zakładów na siatkówkę, a także którzy legalni bukmacherzy oferują najlepsze kursy? Sprawdzamy!

Jak obstawiać siatkówkę? Oferta legalnych bukmacherów

Zanim przejdziemy do tego “jak”, sprawdźmy najpierw “gdzie” obstawiać siatkówkę. Szczęście polskich typerów polega na tym, że oferta legalnych bukmacherów w naszym kraju pęka w szwach i nikt z Was nie odejdzie z pustymi rękami. 

Ofertę na zakłady dotyczące siatkówki posiada w swojej ofercie każdy szanujący się legalny bukmacher, natomiast my postanowiliśmy wyróżnić serwis forBET. I to z kilku powodów.

Po pierwsze oferta zakładów forBET stoi na bardzo przyzwoitym poziomie i każdy z Was odnajdzie tam mnóstwo kursów na mecze siatkówki. Po drugie, na stronie forBET czekają na Was naprawdę solidne kursy, dzięki czemu Wasze wygrane będą jeszcze wyższe. Po trzecie wreszcie, znakomita aplikacja mobilna forBET sprawi, że będziecie mogli obstawiać siatkówkę wszędzie tam, gdzie będziecie w stanie zabrać swój telefon i będziecie mieli dostęp do internetu. 

Mało tego! Każdy nowy klient tego bukmachera może liczyć na specjalną promocję na start, dzięki której na jego koncie pojawią się darmowe środki. W jej skład wchodzą bonus 100% od pierwszego depozytu aż do 2050 zł, bonus Maxi Zysk 200 zł, zakład bez ryzyka 100 zł oraz 14 dni grania bez podatku. 

Łączna kwota darmowych środków bonusowych jaką gwarantuje bonus powitalny forBET to aż 2350 zł. 

bukmacher forbet zakłady na siatkówkę

Bukmacher forBET posiada licencję numer PS4.6831.10.2016 i zgodnie z regulacjami Ministra Finansów legalnie organizuje zakłady bukmacherskie na terenie Polski.

Jak obstawiać siatkówkę? Rodzaje zakładów.

Nie można skutecznie obstawiać siatkówki nie znając podstawowych rodzajów zakładów. Sprawdziliśmy je na bazie oferty legalnego bukmachera forBET. 

  • Zwycięzca meczu – podstawowy zakład siatkarski. Zadaniem typera jest wskazanie drużyny, która jako pierwsza wygra trzy sety. 
  • Zwycięzca seta – w tym przypadku typer musi przewidzieć, który zespół okaże się górą w najbliższym secie. 
  • Handicapy – spodziewając się wysokiego zwycięstwa którejś z drużyn można obstawić np. handicap -2,5 seta i cieszyć się z wysokiej wygranej w przypadku wyniku 3:0. Inny przykład handicapu to np. handicap plusowy +1,5 seta, dzięki któremu możemy obstawić, że dany zespół na pewno nie przegra różnicą wyżej niż jednego seta (oczywiście wygrana także oznacza zwycięski kupon). 
  • Dokładny wynik – aby kupon był zwycięski typer musi podać dokładny wynik, jakim zakończy się dane spotkanie (np. 3:2). Nie jest to najprostszy zakład, natomiast wysoki kurs gwarantuje sporą wygraną w przypadku powodzenia. 
  • Powyżej/Poniżej – zadanie typera polega na obstawieniu, czy w danym meczu będzie więcej czy może mniej setów oraz małych punktów w poszczególnych partiach niż linia zaproponowana przez bukmachera (np. poniżej 3,5 setów w meczu). 
  • Zakłady długoterminowe – ten rynek zakładów daje możliwość wytypowanie znacznie wcześniej i po korzystnym kursie, które zespoły okażą się górą w konkretnych ligach lub na dużych turniejach (MŚ, ME, IO, itd.).
  • Zakłady specjalne – indywidualna kwestia w zależności od bukmachera. Przykładowe zakłady to kursy na statystyki poszczególnych zawodników, wynik po drugim secie, a także zakłady dotyczące konkretnych drużyn. 

Jak obstawiać siatkówkę? Podstawowe zasady.

Wskazówki, których Wam tutaj udzielimy nie sprawią jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, że od tej pory wszystkie Wasze kupony będą zwycięskie i ogracie bukmachera na jakieś niebotyczne sumy, natomiast pozwolą Wam zauważalnie poprawić skuteczność Waszych typów. 

Zdobądź wiedzę – bez tego ani rusz! Chcąc skutecznie obstawiać siatkówkę musisz posiadać informacje na temat drużyn i poszczególnych zawodników, ich aktualnej formy i wyników osiąganych w poprzednich tygodniach, a także mieć świadomość tego, z których graczy trenerzy nie będą mogli skorzystać w zbliżającym się meczu. 

Zmęczenie graczy ma spore znaczenie –  w przeciwieństwie chociażby do piłkarzy, siatkarze swoje mecze rozgrywają co 2/3 dni, a niejednokrotnie zdarza się, że nawet codziennie. To olbrzymie obciążenie fizyczne, które musi odbić się na ich dyspozycji w kolejnych meczach, dlatego zawsze należy sprawdzić terminarz poszczególnych zespołów z ostatnich tygodni. 

Konto u kilku legalnych bukmacherów – niektórzy mniej doświadczeni gracze lekceważą ten argument, natomiast jest to klucz do skutecznego obstawiania zakładów, w tym siatkówki. Konto u kilku bukmacherów daje graczowi gwarancję najszerszej oferty na zakłady sportowe, kursów na najwyższym poziomie, nie wspominając o licznych promocjach dających szansę na zgarnięcie darmowych środków bonusowych na dalszą grę. 

Miejsce rozgrywania meczu – na pierwszy rzut oka może się to wydawać dość błahe, natomiast uwierzcie nam słowo, że jest to szalenie ważny aspekt w kontekście postawienia zwycięskiego kuponu. Siatkarze znacznie lepiej czują się we własnej hali, gdzie znają rozkład trybun oraz rodzaj oświetlenia i niejednokrotnie zanim zdążą przyzwyczaić się do warunków panujących w hali rywala jest już po meczu. 

Pierwsze i ostatnie kolejki to kiepski pomysł na kupon – z naszego doświadczenia wynika, że zarówno obstawianie pierwszych, jak i ostatnich kolejek kończących sezon zasadniczy nie daje dobrych wyników. W początkowej fazie sezonu drużyny grają w nieco zmienionych składach, a ich forma stanowi sporą zagadkę. Końcówka rozgrywek to z kolei etap, gdzie jedne zespoły grają o coś, zaś inne nie walczą już kompletnie o nic i od kilku tygodni są myślami na wakacjach. Taka sytuacja nie sprzyja przewidywalnym wynikom. 

Dobierz optymalną stawkę – wielu typerów po serii kilku nietrafionych kuponów z rzędu próbuje natychmiast odrobić poniesione przed momentem straty i pogrąża się jeszcze bardziej. Rozsądny system stawkowania kolejnych kuponów to klucz do skutecznego obstawiania siatkówki.

Rate this post