Jaki zegarek sportowy wybrać? Funkcje smartwatcha, które z pewnością się przydadzą!

W obecnych czasach niemalże nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez dostępu do urządzeń elektronicznych, zdecydowanie ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Jednym z takich sprzętów jest bez wątpienia zegarek sportowy. Jakie zegarki typu smartwatch wybrać, by być zadowolonym? Jakie funkcje ma smartwatch wysokiej jakości? Sprawdź i wybierz najlepszy model!

Najciekawsze i najbardziej przydatne funkcje – smartwatch na miarę dzisiejszych czasów!

Jeszcze kilka lat temu zegarki do biegania i sportowe smartwatche posiadały jedynie kilka podstawowych funkcji. Obecnie urządzenia te są bardzo zaawansowane pod względem technicznym i niemalże całkowicie mogą zastąpić swoją użytecznością telefon komórkowy. Nic zatem dziwnego, że większość osób aktywnie uprawiających sport czy stale monitorujących swoją aktywność fizyczną, stawia na nowoczesny zegarek smartwatch. Jaki wybrać jednak model – G Shock, Garett czy Xiaomi? Jakie funkcje będą najlepsze? Oczywiście na liście powinna znaleźć się możliwość dzwonienia, licznik spalonych kalorii, pulsometr, ale nie tylko! Opcji jest zdecydowanie więcej!

Smartwatch – funkcja dzwonienia oraz odbierania powiadomień przede wszystkim!

Osoby aktywne fizycznie, poszukującego idealnego zegarka sportowego, powinny zainteresować się przede wszystkim modelami z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych. Jest to bardzo duże ułatwienie, dzięki któremu żaden trening nie zostanie przerwany przez konieczność szukania dzwoniącego smartphona. To jednak niejedyna cecha, w którą powinien zostać wyposażony inteligentny zegarek. Jaki wybrać zatem model? Oczywiście taki, na którym będziemy mogli odbierać wszelkie powiadomienia, w tym SMS-y, maile czy aktywności znajomych w mediach społecznościowych. W ten sposób nawet przebywając w domu, nie będzie konieczności ciągłego poruszania się z telefonem w kieszeni.

Liczenie kroków, spalonych kalorii oraz przebytego dystansu

Rozważając, jaki wybrać zegarek sportowy, z pewnością nie możemy zapomnieć o funkcjach takich jak liczenie kroków, spalonych kalorii oraz przebytego w ciągu dnia dystansu. Kontrolując te parametry, będziemy w stanie określić poziom naszej aktywności fizycznej podczas 24 h. Nie samymi treningami przecież człowiek żyje. W trakcie dnia nasza aktywność może być naprawdę zaskakująca. Znając ją, o wiele łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni plan treningowy czy też dopasować kaloryczność swojej diety.

Możliwość dopasowania rodzaju aktywności fizycznej

Aby w pełni kontrolować jakość oraz intensywność swojego treningu, konieczna będzie również opcja wyboru konkretnego rodzaju aktywności fizycznej na smartwatchu. Nasze urządzenie ma wtedy zaprogramowane specjalne ustawienia, dzięki którym wszelkie pomiary są naprawdę miarodajne. Jeśli zatem idziemy biegać, ustawiamy taką aktywność. Gdy kończymy, przechodzimy natomiast na tryb klasyczny. Spalone kalorie są wtedy liczone o wiele dokładniej. Możliwość wyboru konkretnej aktywności fizycznej to zatem niezwykle ważna cecha, w którą powinien zostać wyposażony każdy dobry zegarek sportowy męski. Jaki wybrać jednak trening, gdy np. ten, który chcemy wykonać, nie znalazł się na liście w naszym smartwatchu? Najlepiej odnaleźć taki, który jest najbardziej zbliżony intensywnością do naszego. W niektórych modelach możemy także stworzyć swój osobisty rodzaj aktywności fizycznej. Warto zatem posłużyć się taką funkcją.

Funkcje smartwatcha - dopasowanie treningu
Możliwość zaznaczenia rodzaju wykonywanej aktywności fizycznej na zegarku daje nam o wiele dokładniejsze pomiary, niż gdy korzystamy z podstawowych ustawień

Pulsometr i wskaźnik natlenienia krwi

Dla wielu osób aktywnie uprawiających sport bardzo duże znaczenie będzie miał również wbudowany w zegarek sportowy pulsometr oraz wskaźnik natlenienia krwi. W ten sposób w każdej chwili sprawdzimy swoje życiowe parametry. Funkcje te mogą okazać się niezwykle pomocne podczas m.in. treningów interwałowych lub gdy prowadzony jest trening siatkówki. Warto zatem zainwestować w dobry zegarek z pulsometrem. Jaki wybrać jednak model? Najlepiej taki, w którym parametry życiowe mierzone są za pomocą optycznego czujnika z diodami LED. Jest on bowiem niezwykle dokładny i daje wysokiej jakości pomiary zgodne z “obrazem rzeczywistym”.

Wbudowany GPS

Wśród sportowców dużym zainteresowaniem cieszy się również zegarek do biegania z GPS. Jaki wybrać jednak moduł? Klasyczny sygnał radiowy wystarczy, by dowiedzieć się, jak długą trasę pokonaliśmy, w jakim czasie tego dokonaliśmy oraz jaki był nasz rekord prędkości. W razie potrzeby zostaniemy także szybko zlokalizowani, chociaż mamy nadzieję, że nie będzie nigdy takiej konieczności.

Płatności zbliżeniowe

Ciekawą i jedną z nowszych funkcji zegarków sportowych jest wbudowany moduł NFC, umożliwiający np. płatności zbliżeniowe. Z jego pomocą możemy zapłacić niemalże w każdym sklepie naszym zegarkiem. Jeśli zatem zapomnimy wody na trening, nie będziemy musieli wracać do domu. Wystarczy skorzystać z inteligentnego urządzenia i gotowe! W taką funkcję został wyposażony np. niejeden smartwatch Guess. Opinie na temat tego typu rozwiązań udostępnianych przez markę są bardzo przychylne. Zdecydowanie warto zatem inwestować w zegarki z modułem NFC.

Najważniejsze funkcje - płatności zbliżeniowe
Płatności zbliżeniowe zegarkiem są wygodne i co najważniejsze – bezpieczne. Nie musimy zatem obawiać się o swoje pieniądze.

Dostęp do sklepu z aplikacjami

Funkcja zegarka sportowego, która przez wielu uważana jest za dodatkowy “bajer”, to oczywiście dostęp do sklepu z aplikacjami. Dzięki niej bezpośrednio na smartwatcha pobierzemy niezbędne oprogramowanie, ułatwiające trening czy codzienne funkcjonowanie. Nie jest to oczywiście warunek konieczny, jednak posiadając taką funkcję, z pewnością szybko przekonamy się, dlaczego jest tak ceniona w inteligentnych zegarkach.

Smartwatch damski – jaki wybrać, by być zadowolonym?

Kobiety nieco rzadziej niż mężczyźni sięgają po zegarek smartwatch damski. Jaki wybrać jednak model dla płci pięknej? Oczywiście taki, który cechuje się wyżej wymienionymi funkcjami, ale przy okazji wygląda również stylowo. Najlepiej, by pasował zarówno do stroju sportowego, jak i dziennego czy nawet eleganckiego. Najłatwiej dopasować zegarek do okazji, zmieniając jego bransoletkę. Starajmy się zatem szukać modeli z wymiennymi paskami dostępnymi w niezliczonych wersjach.

A smartwatch męski? Jaki wybrać model?

Smartwatche męskie, wyposażone w przydatne funkcje, również powinny ciekawie wyglądać. W końcu panowie także chcą odpowiednio się prezentować. Dobrze zatem postawić np. na Gino Rossi smartwatch. Opinie na temat tej marki są bardzo dobre, a wręcz niezliczona ilość modeli daje nam naprawdę duże pole do popisu. Warto zatem zainteresować się zegarkami, które będą mogły być wykorzystywane cały czas, nie tylko podczas codziennych treningów.

3/5 - (2 votes)