Gdzie oglądać mecze Ekstraklasy?

Rodzima Ekstraklasa cieszy się w Polsce mimo wszystko dużym zainteresowaniem. Nie każdy ma jednak możliwość, aby regularnie oglądać wybrane spotkania polskiej ligi piłkarskiej. Gdzie więc można oglądać mecze Ekstraklasy? W tym tekście znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Prawa do transmisji Ekstraklasy w Polsce

Niezmiennie od wielu lat pełnię praw do transmitowania Ekstraklasy w Polsce posiada telewizja Canal+. Miała oczywiście w przeszłości pewne sublicencje, którymi dzieliła się np. z Eurosportem. Obecnie jednak jedyną telewizją, która prócz C+ może pokazywać polską ligę, jest TVP, z tym że ogranicza się to tylko do jednego wybranego meczu w kolejce – z reguły na TVP Sport. Oczywiście spotkanie to jest transmitowane także w Canal+. 

Układ meczów Ekstraklasy sprawia, że dla wiernego kibica nie będzie problemem zobaczenie wszystkich spotkań w kolejce! Żaden mecz nie nakłada się na drugi, a jeśli już – to rzadko i w wyjątkowych sytuacjach. Transmisje rozpoczynają się w piątek o 18:00 i  trwają do niedzieli wieczór lub poniedziałkowego popołudnia. Wyjątkiem są ostatnie kolejki sezonu, które w ramach tzw. multiligi są rozgrywane w tej samej chwili, by ograniczyć potencjalną korupcję i niesportowe “umawianie się”.

Mecze Ekstraklasy online

Obecnie by oglądać polską ligę, nie trzeba już wiązać się umową z konkretnym dostawcę telewizyjnym i montować w domu dekodera telewizyjnego. To powodowało dużo problemów, było kosztowne, często wymagało zainstalowania anteny satelitarnej. Podpisanie umowy oznaczało, że trzeba było płacić nadawcy przez jakiś czas, a całość była przesadnie sformalizowania. 

Obecnie, by mieć dostęp do meczów Ekstraklasy, wystarczy internet. Transmisje spotkań można oglądać na tzw. playerach internetowych, które można uruchomić na przeglądarce internetowej komputera stacjonarnego czy laptopa. Co więcej, istnieje również szeroka oferta mobilna, która umożliwia oglądanie meczów za pomocą aplikacji instalowanych na smartfonie lub tablecie. Także dzisiejsze telewizory, smartTV, z racji dostępu do internetu nie są uzależnione od dekoderów, bo dostęp do ulubionych kanałów można mieć w darmowych do zainstalowania aplikacjach poszczególnych dostawców.

Gdzie oglądać najlepiej mecze Ekstraklasy

Transmisje meczów Ekstraklasy online

A jak konkretnie włączyć mecz Ekstraklasy na żywo przez internet? Trzeba przede wszystkim mieć dostęp do kanałów Canal+. Z tego powodu należy zapoznać się z ofertą dostawców telewizji internetowej. Pakiet sportowy, który zawiera polską ligę piłkarską, można wykupić na stronie internetowej Canal+, UPC, Polsat Box Go czy Playera. Jest to najczęściej opcja tańsza niż wiązanie się standardową umową, bo ogranicza się tylko do kanałów o konkretnej tematyce. 

Należy wówczas zapłacić za miesięczny dostęp, tzw. subskrypcję, która kosztuje z reguły 30-50 zł. Oprócz dostępu do kanałów Canal+ Sport, Canal+ Sport 2 itp. najczęściej zyskuje się też możliwość oglądania chociażby programów Eleven Sports. W przypadku Polsatu można też wtedy cieszyć się pełnymi rozgrywkami I ligi oraz Pucharu Polski. Co więcej, subskrypcję można anulować w każdym momencie, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów czy konsekwencji. Aktywowanie pakietu również zajmuje kilka minut, a żeby to zrobić, nie trzeba ruszać się z domowej kanapy!

Oczywiście należy jeszcze poruszyć kwestię jednego meczu transmitowanego w TVP. Wybrane spotkanie na żywo zawsze jest dostępne na stronie internetowej TVP Sport lub w aplikacji mobilnej publicznego nadawcy, która można zainstalować na smartfonach czy tabletach. Więcej na temat transmisji ekstraklasy dowiedzie się tutaj.

Gdzie oglądać mecze Ekstraklasy za darmo?

Jako że pełnię praw telewizyjnych do Ekstraklasy posiada prywatna telewizja, nie ma jako takiej możliwości oglądania jej spotkań za darmo. Tyczy się to także transmisji wydarzeń sportowych na stronach internetowych bukmacherów, którzy mają prawa do wielu lig piłkarskich, ale akurat niepolskiej. Jest tylko jedna możliwość, by obejrzeć mecz Ekstraklasy na żywo w pełni za darmo, bez żadnych opłat.Jest nią TVP. Jako że mowa o nadawcy publicznym, nie pobiera on opłat za oglądanie spotkania. Kanały, na których transmitowana jest Ekstraklasa, czyli TVP 1, TVP 2 czy najczęściej z TVP Sport, ma każdy mieszkaniec Polski za darmo. Także na stronie internetowej TVP Sport lub w aplikacji mobilnej tej stacji wybrane spotkanie polskiej ligi można zobaczyć bez żadnych opłat. Jedyne, co trzeba zrobić, to przeczekać blok reklamowy, który włącza się przed każdą transmisją. Trwa on z reguły kilkadziesiąt sekund lub kilka minut.

Rate this post