Wyjątkowy turniej siatkarski – 100 siatkarzy w Dopiewie

Siatkarskie środowisko powiatu poznańskiego znowu nie zawiodło! W Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej, zorganizowanym w niedzielę 10.04.2022 r. przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie, wzięło udział prawie 100 zawodników i zawodniczek grających w 12 drużynach.

Zespoły zostały podzielone na 4 trzyzespołowe grupy, których zwycięzcy stoczyli walkę o najcenniejsze nagrody. Ale co ważne, system turnieju rozgrywanego na dwóch boiskach pozwolił każdej z drużyn rozegrać cztery mecze. Ostatecznie po ponad sześciu godzinach rywalizacji i 24 spotkaniach puchar za zwycięstwo wywalczyła reprezentacja sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, przygotowująca się do XII Mistrzostw Polski Sędziów, które odbędą się w czerwcu w Trzebnicy.

Zespół, który ma na koncie srebrny i trzy brązowe medale dotychczasowych MPS, pokonał w finale dopiewskiego turnieju 2:0 (25-14, 25-20) zespół „Orłów”, składający się z zawodników ze Stęszewa i Mosiny. Do wyłonienia zwycięzcy w „małym finale” potrzebny był natomiast tie-break. Ostatecznie trzecią lokatę zdobyła ekipa „For Fun Team” Poznań po wygranej z zespołem „Bez nazwy” Luboń 2:1 (22-25, 25-12, 15-11)

Czołowe cztery drużyny otrzymały z rąk nowego managera GOSiR Adama Kocika nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki z zajętym miejscem, podobnie zresztą jak wszystkie pozostałe zespoły, tj. Bud-Went Wilki TW Poznań, Patchwork Volleball Team Poznań, Znajomi Mosina, Na3Team Poznań, Zespół Szkół Komunikacji Poznań, Friends II Dopiewo (10 miejsce – najlepsze z miejscowych drużyn), Brygada Rumcajsa Gumisia z Dopiewa (startowali po raz pierwszy w turnieju GOSiR) i Friends I Dopiewo.

Wiosenny turniej siatkarski w Dopiewie. Piotr Pankowski MVP

Statuetkę MVP Wiosennego Turnieju sędziowie Marcin Kaliszan i Robert Woźniak przyznali (całkowicie zasłużenie) koledze po fachu – występującemu w  zwycięskiej drużynie arbitrów WZPS na pozycji rozgrywającego Piotrowi Pankowskiemu. Cała ta trójka na zakończenie zawodów w nagrodę za świetną postawę w całej imprezie także otrzymała prezenty ufundowane przez GOSiR. 

Po podobnych turniejach z udziałem także ok. 100 zawodników z 12 zespołów, zorganizowanych jesienią 2021 i zimą 2022 roku, najnowsze zawody ponownie cieszyły się dużym zainteresowaniem wielkopolskiego środowiska siatkarskiego. Pochlebne słowa za organizację ostatniej imprezy spowodowały, że jesienią bieżącego roku GOSiR w Dopiewie ponownie zorganizuje zawody dla siatkarzy-amatorów.

Wcześniej jednak, bo latem tego roku, na „Owocowej Plaży” w Zborowie odbędą się turnieje siatkówki plażowej, na które już dzisiaj zaprasza dyrektor GOSiR w Dopiewie Marcin Napierała. O ich szczegółach będziemy informować na bieżąco, tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy halowej 10.04, dostępnej na stronie https://gosir.dopiewo.pl/.

Źródło: informacja prasowa

Rate this post