Siatkarze zagrali z WOŚP. Wyjątkowy mecz w Dopiewie

30 stycznia 2022 roku w hali GOSiR w Dopiewie, jako jedna z gminnych imprez związanych z WOŚP Jerzego Owsiaka, odbył się Amatorski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dopiewo dr Pawła Przepióry. W imprezie pt. „ZAGRAJ z SERCEM” wystąpiło aż 11 wielkopolskich zespołów, w tym trzy miejscowe. 

W wyniku losowania zostały one podzielone na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym” do wygrania jednego seta. 5-zespołowa grupa „A” okazała się bardzo wyrównana, bo o awansie do półfinałów musiały decydować tzw. małe punkty. Trzy drużyny (grające „na co dzień” w Lubońskiej Amatorskiej II Lidze Siatkówki) zanotowały po trzy zwycięstwa i jednej porażce. Ostatecznie z pierwszego i drugiego miejsca z tej grupy awansowały Kontra Banda Poznań i Znajomi Mosina.

Eskadra Poznań, mimo zdobycia siedmiu punktów, odpadła z dalszej rywalizacji, podobnie jak Friends Dopiewo II (5 pkt) i Ludzie Parkietu Poznań (4 pkt). Warto podkreślić, że w tej ostatniej ekipie w zgłoszonym składzie było aż sześć pań.

Z grupy „B” z kompletem pięciu zwycięstw do półfinałów awansowała Taśma Team Granowo oraz Dąbrówka Gniezno (9 pkt) – zespoły, które w ubiegłorocznym, październikowym turnieju o Puchar Dyrektora GOSiR Marcina Napierały, wywalczyły odpowiednio 4. i 5. miejsce. Kolejne lokaty w tej grupie zajął szósty wtedy Orion Poznań (8 pkt), siódmy Force In Us Volleyball Stęszew (7 pkt), jedenasty Friends Dopiewo I (6 pkt) i dwunasty Monday 21 Dopiewo (5 pkt).

Taśma Team Granowo zwycięzcą turnieju

W obu półfinałach rozgrywanych na tzw. „krzyż”, do wygrania dwóch setów, lepsze okazały się właśnie zespoły z grupy „B”, pokonując przeciwników 2:0 – Granowo wygrało z Mosiną, a Gniezno z Poznaniem.

W ostatnich meczach doszło więc do rewanżów za wcześniejsze pojedynki w grupach. W „małym finale” Znajomi Mosina okazali się ponownie lepsi od Kontra Bandy Poznań. Mimo że przegrali pierwszego seta, ostatecznie wygrali 2:1 i zajęli 3. miejsce w imprezie.

Nie udał się też rewanż zespołowi Dąbrówka Gniezno za porażkę grupową z Granowem 14:25, bo w finale ponownie lepsza była Taśma Team, wygrywając 2:0. Duża w tym zasługa zwłaszcza jej atakującego Bartosza Dopieralskiego, który został wybrany najlepszym siatkarzem całego turnieju.

Odebrał on z rąk Wójta Gminy Dopiewo dr Pawła Przepióry statuetkę MVP i upominek,
a jego drużyna puchar za zwycięstwo i nagrody rzeczowe, które pan wójt wraz z dyrektorem GOSiR oraz szefem sztabu WOŚP w Dopiewie Jackiem Kwiatkowskim wręczyli także drużynom, które zajęły 2. i 3. miejsce w zawodach. Wszystkie pozostałe ekipy otrzymały natomiast pamiątkowe statuetki. 

Łącznie od godz. 10.00 do 16.00 drużyny na dwóch boiskach rozegrały aż 29 meczów prowadzonych przez sędziów WZPS Błażeja Wiercińskiego i Marcina Kaliszana, a na parkiecie pojawiło się prawie 90 siatkarzy (w tym kilka pań). Byłoby ich jeszcze więcej, ale niestety ze względów zdrowotnych w ostatniej chwili z imprezy musiał się wycofać zespół PUBT Ander-87 Puszczykowo.

Siatkarze zagrali z WOŚP. Orkiestra zebrała w gminie Dopiewo 85 tys. zł

Pomimo że turniej odbywał się bez udziału publiczności, a zawodnicy musieli przestrzegać reżimu sanitarnego związanego z pandemią COVID-19, to zarówno na boiskach, jak i poza nimi, siatkarze pokazali wielkie serce!

Do GOSiR-owskiej puszki WOŚP przez całe zawody co rusz ktoś wrzucał datki. Zebrana podczas tego turnieju kwota 732,88 zł zasiliła ogólną sumę pieniędzy zebranych przez WOŚP w gminie Dopiewo (ok. 85 tys. zł). Tym samym siatkarze zagrali z WOŚP i znakomicie dostosowali się do hasła organizatorów  turnieju z GOSiR w Dopiewie: zagrali w nim naprawdę z sercem!

Galeria zdjęć autorstwa Darii Kaczmarek z Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej „ZAGRAJ z SERCEM” o Puchar Wójta Gminy Dopiewo dr Pawła Przepióry dostępna jest na stronie www.gosir.dopiewo.pl.

Kolejna duża impreza siatkarska w Dopiewie ma odbyć się 10 kwietnia, natomiast w lutym i marcu w hali GOSiR zaplanowane są aż cztery różne turnieje piłki nożnej. 12 i 13 lutego odbędą się finały XX Grand Prix w piłce nożnej ORLIKÓW i ŻAKÓW o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali, pod honorowym patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego oraz wójta gminy Dopiewo dr Pawła Przepióry.

27 lutego ma się odbyć turniej halowej piłki nożnej drużyn niezrzeszonych, a 6 marca – rodzinny turniej piłki nożnej TATA CUP. Organizatorzy już teraz oczekują na zgłoszenia od chętnych piłkarzy-amatorów.

Źródło: informacja prasowa

Rate this post