<strong>Regularna aktywność fizyczna sposobem na świetną sylwetkę</strong>

Każdy z nas chce być zdrowym i czuć się dobrze we własnym ciele. W tym celu stosujemy zdrową dietę, pijemy dużo wody i powinniśmy także dbać o regularną aktywność fizyczną. Niestety często sport kojarzy nam się z godzinami spędzonymi na siłowni, bolącymi mięśniami i odciskami na skórze. Wcale nie musi tak być. Żeby zachować szczupłą sylwetkę i zadbać o naszą kondycję w ogóle nie musimy chodzić na siłownię, ani regularnie uprawiać sportu. Wystarczy, że wprowadzimy w swoim życiu drobne zmiany.

Środek transportu ma znaczenie

Wokół wszędzie otaczają nas ekrany i różnego rodzaju wygody. Dzisiaj sprzęty wyręczają nas w obowiązkach domowych, a my zamiast na aktywności fizycznej wolimy spędzać czas ze smartfonem w ręce. Często nie zdajemy sobie sprawy, że to, jak funkcjonujemy na co dzień ma o wiele większe znaczenie niż nasze wyjście raz na jakiś czas na parę godzin na siłownie. To regularność i codzienne nawyki mają największe znaczenie. Zamiast jechać windą, wybierajmy schody, zamiast jazdy samochodem, postawmy na spacer. Jeśli potrzebujemy przebyć większą odległość możemy wspomóc się longbordem, rolkami lub wrotkami, które znajdziesz m.in. na stronie BoardHouse. Nie każdy wie, że jeżdżąc na rolkach można spalić nawet 700 kcal! Aktywność fizyczna wcale nie musi być męcząca. Może sprawiać nam przyjemność i ułatwiać życie. 

Codzienne czynności, które pozwalają spalić zbędne kalorie

Nie każdy lubi sport. Jeśli odrzuca cię od chodzenia na siłownię czy fitness możesz po prostu wykonywać obowiązki domowe. Zwykłe odkurzanie domu, trwające ok.20 minut, to nawet ponad 100 kalorii mniej. Dodatkowe 50 kalorii spalimy zmywając naczynia także przez ok. 20 minut. To dla Ciebie zbyt mało? Dwugodzinne sprzątanie mieszkania to już około 500 kalorii! Możemy spalić też 200 kalorii wybierając się na spacer z partnerem czy np. swoim pupilem. Przy okazji możemy się dotlenić. Nawet przy zwykłym prasowaniu możemy tracić kalorie. Godzinne prasowanie pozbawi nas ich aż 140. Bardzo przyjemną formą dbania o swoją sylwetkę jest także taniec. Wystarczy zatańczyć do pięciu piosenek i już pozbywamy się ok.100 kalorii. To idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Zdrowe nawyki to podstawa

Jeśli nie lubimy uprawiać sportu, chodzić na siłownię, wcale nie musimy tego robić. Możemy wybierać aktywności takie jak joga czy taniec. Bardzo dobrym sposobem jest także po prostu nie uciekanie od codziennych obowiązków. To, jak żyjemy na co dzień ma największe znaczenie dla naszego zdrowia i sylwetki. Oczywiście bardzo ważna jest także dieta, a nawet sen, którego jakość i odpowiednia długość ma wpływ także na przemianę materii. Bez względu na to, czy czynnie uprawiasz sport, czy nie jest Ci z nim po drodze, możesz posiadać zdrowe ciało i piękną, smukłą sylwetkę. Pamiętaj, że aktywność fizyczna, która sprawia Ci przyjemność, dostarcza także Twojemu organizmowi endorfin. To sprawia, że masz dobre samopoczucie i łatwiej jest Ci osiągać zamierzone cele.

Rate this post