Jak spuścić powietrze z piłki do siatkówki?

Kategorie Piłki do siatkówki0 Komentarzy

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób przedłużyć żywotność piłki do siatkówki. Jest to możliwe dzięki spuszczaniu z niej powietrza, gdy piłka pozostaje nieużywana przez dłuższy okres. Część osób może nie zgadzać się z tą poradą, ale spuszczanie powietrza z piłki chroni ją przed wieloma uszkodzeniami.

Igła do pompki

W celu spuszczenia powietrza z piłki do siatkówki należy skorzystać z igły używanej w pompkach do piłek. Igłę należy umieścić w otworze do pompowania piłki i pozostawić ją tam do momentu, w którym powietrze całkowicie ujdzie z pęcherza. W tym czasie piłka nie może być naciskana ani gnieciona – powietrze powinno uchodzić samoistnie. Proces ten może potrwać dość długo, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

Nie wolno także spuszczać powietrza przy użyciu grubszej igły niż ta, której używamy do pompowania danej piłki. Igła o większej średnicy mogłaby bowiem rozciągnąć zawór w piłce i sprawić, że powietrze w piłce nie miałoby odpowiedniego ciśnienia po ponownym napompowaniu.

Igła do pompki

Trwałość pęcherza

Spuszczanie powietrza z piłki do siatkówki zapewnia dłuższą żywotność pęcherza. Po spuszczeniu powietrza pęcherz nie jest niepotrzebnie rozciągnięty i nie traci swoich właściwości pozwalających mu utrzymać stałe ciśnienie wewnątrz piłki. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku pęcherzy lateksowych, które słabiej utrzymują ciśnienie w piłce niż pęcherze butylowe.

pompka

Nie naciskaj

Podczas spuszczania powietrza z piłki nie wolno jej naciskać ani gnieść. Powietrze z pęcherza powinno uchodzić powoli, gdyż dzięki temu pęcherz kurczy się powoli i dłużej zachowuje swoje właściwości. Gdy pęcherz będzie naciskany lub gnieciony, pozostanie rozciągnięty, co spowoduje, że będzie on bardziej podatny na uszkodzenia lub pęknięcie.

Kiedy nie spuszczać powietrza?

Powietrze z piłki należy spuszczać tylko na długie okresy nieużywania. Nie powinny być one krótsze niż jeden miesiąc. Codzienne spuszczanie powietrza z piłki i jej pompowanie może skutkować utratą właściwości pęcherza do utrzymywania ciśnienia w piłce na stałym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *